Rehabilitacja

Rehabilitacja pourazowa – każdy z nas w życiu codziennym jest narażony na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych: mechanicznych, elektrycznych, termicznych i innych. Rehabilitacja zajmuje się uszkodzeniami i obrażeniami powstałymi najczęściej w wyniku zadziałania czynnika mechanicznego na organizm. Wyróżniamy następujące rodzaje uszkodzeń pourazowych:

  • zespoły przeciążeniowe – mięśni, więzadeł, ścięgien,
  • zmiany chorobowe entezopatyczne (przyczepów ścięgien, więzadeł do kości) – kolano skoczka, łokieć tenisisty, łokieć golfisty, chondromalacje, ostroga piętowa)
  • stłuczenia – stawów i tkanek (wypadki komunikacyjne, upadki z wysokości)
  • naciągnięcia, naderwania, zerwania (więzadła krzyżowe przednie kolana ACL, ścięgna Achillesa, stożka rotatorów stawu ramiennego, uraz typu smagnięcia biczem odcinka szyjnego whiplash),
  • skręcenia,
  • zwichnięcia,
  • złamania.

Każdy z wyżej wymienionych obrażeń wywołuje pewien skutek w organizmie. Może to być ból, obrzęk, ograniczenie ruchomości, zaburzenie czucia głębokiego (propriocepcji) – jako objawy lokalne, natomiast globalnie obrażenia te mogą mieć negatywny wpływ na naszą postawę, mogą powodować utratę funkcji oraz wyłączenie z aktywności życia codziennego.

Rehabilitacja po urazie, kontuzji ma na celu jak najszybsze wyeliminowanie skutków zadziałania urazu, przywrócenie możliwie stu procentowej funkcji sprzed urazu oraz jak najszybsze włączenie do aktywności i zapobieganie kolejnym incydentom. Skutecznym narzędziem w przywracaniu utraconej funkcji jest odpowiednio dobrany i przeprowadzony masaż  rehabilitacyjny.
Powodzenie rehabilitacji gwarantuję  Państwu dwunastoletnią wiedzą, umiejętnościami oraz doświadczeniem.

Cena: 100zł/ 40min

UMÓW WIZYTĘ      POWRÓT